O Salonie „Gabriela” słów kilka.

 

Salon „Gabriela” sięga swymi korzeniami 1987 roku. To właśnie wówczas pani Gabriela Kowalczyk postanowiła otworzyć własną działalność przy ulicy Wieczorka 88 (dziś Plac Konstytucji 3 Maja), by następnie przenieść się na Mickiewicza 13 i ostatecznie osiąść na Morcinka 37.

Prowadzenie firmy przez tak długi okres nie byłoby możliwe, gdyby nie pasja jaka zawsze towarzyszyła właścicielce.

 

 

Coco-chanel
„Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji” – zwykła mawiać Coco Chanel. Gabriela Kowalczyk w swych zawodowych wyborach kieruje się jej słowami.

„Gabriela” jest bowiem nie tylko salonem, ale także miejscem, do którego z sentymentem przychodzą kolejne pokolenia przyszłych panien młodych i ich rodzin. „To zobowiązuje” – zaznacza właścicielka, co udowadnia poprzez współpracę z najlepszymi producentami odzieży. Należą do nich m.in. Francoise – firma specjalizująca się w sukniach wieczorowych oraz strojach wizytowych; Metafora – słynąca ze strojów unikalnych, stworzonych dla kobiet oryginalnych i odważnych; EMOI – tworząca kolekcje zgodnie z najnowszymi trendami mody, łącząc elegancję z prostymi formami.

 

Z kolei warszawskie firmy Alpina Mróz i Margaret są w stanie zrealizować nawet najśmielsze zamówienia panien młodych. Oprócz tego dbają o zindywidualizowanie sukien poprzez modelowanie, krojenie i szycie na miarę.

 

„Gabriela” dba jednak nie tylko o panie, ale i panów. W swojej ofercie posiada garnitury firmy Vistula, charakteryzujące się połączeniem tradycyjnego krawiectwa, najwyższej jakości materiałów i ponadczasowych wzorów. Z kolei koszule z Wólczanki nie bez powodu nazywane są liderami w swej dziedzinie. Panowie ubiorą się u „Gabrieli” od stóp do głów, bowiem ma w swej ofercie skarpetki, buty,
spodnie, paski, spinki, krawaty, muszki… i wiele, wiele innych rzeczy, które mężczyźni muszą już zobaczyć sami… a najlepiej przymierzyć!

 

Kilka fotografii z pierwszych lat działalności Salonu.

Pani Gabrysia w podróży po Włoszech szukała inspiracji dla własnej działalności
« 3 z 7 »

 

Nagrody, wyróżnienia i pokazy

 

Na przestrzeni lat uczestniczyliśmy w wielu plebiscytach, pokazach mody czy targach ślubnych. Mieliśmy zaszczyt niejednokrotnie odbierać wyróżnienia i nagrody, które są naszą dumą i najlepszym dowodem jakości świadczonych przez nas usług.

 

 

XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej

1 kwietnia 2017 roku odbyła się XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

W uroczystej Gali udział wzięło dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i zaproszonych gości.

Wśród wyróżnionych firm znalazł się również Salon „Gabriela”.

Nasza firma została szczegółowo opisana na 12 stronie katalogu, który znajdziecie Państwo klikając tutaj.

Informację można znaleźć również na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku.

Wideo z plebiscytu znajdą Państwo klikając tutaj.

Pojedynczą stronę o nas można zobaczyć klikając tutaj.

 

Targi ślubne – Rybnik 2016

W 2016 roku wystąpiliśmy na Rybnickich Targach Ślubnych, które odbyły się na Hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. O przebiegu targów można przeczytać w tym artykule.

 

Relacja wideo z targów.

 

 

 

 

 

XXV lat raciborskiej Izby Rzemieślniczej

 

Elity raciborskiego biznesu, przedstawiciele rządu oraz władz samorządowych z całego powiatu raciborskiego spotkały się w Pałacyku RAFAKO na uroczystej gali Filarów Ziemi Raciborskiej oraz 25-lecia Raciborskiego Izby Gospodarczej. Wśród wyróżnionych firm znalazł się również nasz Salon.

 

Więcej o tym w artykułach na stronie nowin oraz na stronie raciborz.com.pl

 

Kapsuła czasu na 800-lecie miasta Raciborza

Źródło zdjęcia: www.nowiny.pl

 

11 listopada 2017 roku miasto Racibórz postanowiło umieścić w studni pod ulicą Długą kapsułę czasu, w której każdy mógł umieścić pamiątkę z współczesnego Raciborza. Kapsuła zostanie wyciągnięta za 50 lat! Znalazły się tam takie rzeczy jak plan Raciborza, zdjęcia czy smartfon. Salon „Gabriela” również umieścił w kapsule część swojej historii. Znalazły się w niej bowiem aniołek z podpisem „Gabriela” oraz dyplom „Złotej Igły” pani Marii Kowalczyk.

O szczegółach można przeczytać w artykule nowin raciborskich oraz obejrzeć relację video.

Z tej okazji została również wydana specjalna edycja gazety „Nowiny raciborskie” o której więcej można przeczytać tutaj oraz w kolejnym artykule klikając tutaj.

 

Powstała również galeria zdjęc od p. Roberta Struzika, którą zobaczyć można klikając tutaj.

Gwiazdka Serc – Pokaz mody Salonu Gabriela

Gwiazdka Serc to koncert charytatywny organizowany rok rocznie przez Raciborską Izbę Gospodarczą. W 2013 roku Salon Gabriela miał przyjemność wziąć udział w tym cudownym przedsięwzięciu. Zorganizowaliśmy pokaz mody w lokalnym domu kultury. Poniżej przedstawiamy jedno z wielu wideo nakręconych w tym dniu.

 

Inne wyróżnienia

« 1 z 3 »

 

 

Pisali o nas

 

Nowiny raciborskie

Maria i Gabriela Kowalczyk – mistrzynie, które ubierają do ślubu raciborzanki

Trzynastka przyniosła nam szczęście

naszraciborz.pl

Wyjątkowe stroje na każdą okazję

raciborz.com.pl

Nikt tak nie ubiera jak Gabriela

 

Nasze marki

 
Oferujemy naszym klientom ubiory pochodzące od najlepszy polskich i zagranicznych projektantów. Jako jedni z nielicznych w okolicy prowadzimy sprzedaż renomowanych marek, takich jak VISTULA, Vesari, Wólczanka, Vito Vergelis, Lady Collection czy EMOI. Listę wszystkich dostępnych w naszym salonie marek znajdziecie Państwo na stronie głównej.
 
Od niedawna do grona naszych partnerów dołączyła firma „Jankes moda”. Marka ta oferuje wysokiej jakości garnitury komunijne dla chłopców. Bezpośrednio w naszym Salonie znajdą Państwo wiele różnych kolorów, fasonów i rozmiarów garniturów. Dzięki doskonale dobranemu, eleganckiemu strojowi, dzień Pierwszej Komunii będzie dla chłopca bardzo podniosłym i ważnym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z garniturami firmy Jankes moda.